Centrum Terapii Naturalnych

naturalnie po zdrowie
gallery/pict11
gallery/5

REIKI 

Postrzegana jako przenikająca wszystko i wszystkich energia. Przeciętny człowiek ma ograniczone możliwości posługiwania się nią, w większości przypadków nawet nie jest w stanie jej odczuć. Aby nabyć możliwość świadomego korzystania z energii reiki trzeba zostać inicjowanym przez mistrza reiki.

System reiki bazuje na podobnych założeniach jak inne gałęzie wschodniej medycyny (np. ajurweda czy medycyna chińska), czyli uznaje, że zdrowie oznacza harmonię zarówno w człowieku (jego ciele, umyśle i duchu), jak i w jego otoczeniu, zaś choroba powstaje w wyniku braku czy też zaburzenia owej harmonii. Reiki ma usuwać zaburzenia na dwa sposoby: przez pobudzanie organizmu do zdrowienia oraz przez niwelowanie blokad energetycznych w czakrach i meridianach.  Jest używana zarówno w stosunku do ludzi, jak również roślin i zwierząt. 

Reiki nie jest religią i nie zastępuje jej, nie jest też filozofią. Jest energią i sztuką jej wykorzystania opartą na pięciu uniwersalnych zasadach przekazanych przez Mikao Usui. Te zasady to:

- Chociaż dziś nie martw się

- Chociaż dziś nie złość się

- Chociaż dziś bądź wdzięczny

- Chociaż dziś pracuj uczciwie

- Chociaż dziś bądź miły dla innych

gallery/5

HIPNOZA

To naturalny stan umysłu, którego doświadczamy każdego dnia, jadąc samochodem, oglądając telewizję lub słuchając muzyki. Jest to stan pomiędzy jawą i snem fizjologicznym, w którym odblokowujemy swoją strefę podświadomości. Sami zwykle nie jesteśmy świadomi tego stanu i nie potrafimy sami w ten stan wejść, bez stosowania medytacji lub autohipnozy. Dzięki metodom wprowadzania w trans hipnotyczny przez hipnoterapeutę, możemy dotzreć do naszej podświadomości. 

Hipnozy nie trzeba się bać; jest ona całkowicie bezpieczna. Hipnoterapeuta nie jest w stanie zrobić nic, co mogloby nam zaszkodzić, gdyż nasza podświadomość jest tak skonstuowana, że przyjmuje tylko te sugestie, które są dla niej dobre i bezpieczne.

Hipnozę z powodzeniem wykorzystujemy w następujących sytuacjach: 

I. ZABURZENIA PSYCHOSOMATYCZNE: depresja, nerwice, fobie, bezsenność, zaburzenia seksualne, moczenie nocne

II. UZALEŻNIENIA: od alkoholu, narkotyków, hazardu

III. ZABURZENIA ODŻYWIANIA: otyłość, anoreksja, bulimia

IV. W TRADYCYJNEJ MEDYCYNIE: w znieczuleniu, leczeniu bólu, hipnorodzenie, w stomatologii, zespole jelita wrażliwego

V. ROZWÓJ OSOBISTY: autohipnoza, regresja, progresja, usuwanie blokad rozwojowych, na problemy z nauką, hipnoza w sporcie

gallery/5

KRONIKA AKASZY

Jest to rodzaj kosmicznej pamięci, w której zapisane są dzieje świata, wszystkie wydarzenia, doświadczenia, myśli i emocje. Kroniki Akaszy są wiedzą spisaną, zanotowaną, zgromadzoną przez anioły zapisu, przez boskich kronikarzy i jest w nich wszystko to, co zostało odnotowane jako godne uwagi lub przydatne dla przyszłości, dla danych cywilizacji czy całych planet i gatunków istnień. Porównuje się je do wielkiej biblioteki albo pamięci dysków komputerowych. 

Łącząc się z Kronikami Akaszy, uzyskujemy dostęp do zapisanych w niej informacji, dotyczących przeszłości i przyszłości. Zbliżyć się można do nich poprzez głęboka medytację, sny, rozwój duchowy, jednak dostęp do nich mają tylko nieliczni, którzy zostali zaproszeni z woli Boga przez istoty zarządzające Kronikami Akaszy. Większość tego, co znajduje się w Kronikach jest wiedzą ezoteryczną, wiedzą tajemną i generalnie ludzkość nie ma do tej wiedzy dostępu. Ale tu zdania są podzielone. Jak twierdzi Gabrielle Orr autorka książki Akashic Records - One True Love (Kronika Akaszy - Prawdziwa Miłość) uważa, że dostęp do Kroniki Akaszy może mieć każdy i jest o wiele prostszy niż kilkaset lat temu, ponieważ większość osób stoi na wyższym poziomie wibracyjnym niż kiedyś. 

Rodzi się pytanie, po co nam ten dostęp ? Terapeuta, łącząc się z Kronikami Akaszy osoby potrzebującej (oczywiście za jej zgodą), może otrzymać informacje, które pomogą mu rozwiązać konkretny problem, wyjaśnić przyczynę choroby lub niepowiedzenia. Dostęp do nich, wzbogaca doświadczenie życiowe, pomaga w przemianie energetycznej lub wnosi naszą egzystencję na wyższy poziom.